DİŞ BEYAZLATMA (BLEACHİNG)

   Diş Beyazlatma

   Kozmetik diş hekimliği uygulamaları arasında yaygın bir tedavi yöntemi olan Diş Beyazlatma, ofis tipi beyazlatma ve ev tipi diş beyazlatma şeklinde iki tarzda olabilmektedir. Ofis Tipi Diş Beyazlatma, dişlerin üzerine uygulanan özel bir solüsyonla diş etleri korunarak özel bir ışın kaynağı ile dişlerin beyazlatılma işlemidir. Yaklaşık 45 dakika ile 1 saat süren  seanslar sonucunda, kişilerin dişleri birkaç ton daha beyaz hale gelmektedir. Diş Beyazlatma; özel solüsyonlar ve özel tekniklerle dişin içinde var olan lekelenmeleri giderme yöntemidir.

   Gülüşünüz görüştüğünüz kişilerde bilinçaltı, görsel ve ani bir etki yaratma özelliğine sahiptir. Temiz ve parlak bir gülüş, gençlik, canlılık, ışıl ışıl bir sağlık, mutluluk ve sıcaklığın göstergesidir. Parlak bir gülüş insanlar tarafından sağlıklı bir gülüş olarak algılanır.

   Diş hekiminize başvurarak hangi kozmetik diş beyazlatma işleminin sizin için en iyisi olduğunu öğrenmeniz mümkün. Diş beyazlatma gülüşünüzü ön plana çıkarmak için tercih edebileceğiniz en ekonomik yollardan birisidir.

   Gülüşler Değerlidir

İstatistikler gülüşümüzün bizler için ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu gösteriyor. Amerika’da ve Dünya genelinde yapılan bazı çalışmalar gülüşün önemi ile ilgili aşağıdaki sonuçları ortaya koymakta:

  • Neredeyse tüm yetişkinler (%99.7) gülümsemedeki güzelliği sosyal bir ölçüt olarak değerlendiriyor. Kişilerin %96’lık bir bölümü ise güzel bir gülümsemesi olan kişilerin karşı cinse daha çekici geldiği görüşünde hemfikir.
  • Araştırmaya katılanların 4’te 3’lük bir kısmı (%74) ise çekici bir görünüme sahip olmayan bir gülüşün, kişilerin kariyerlerindeki başarısında olumsuz bir etken oluşturabileceği görüşünde.
  • Ayrıca kişilere gülüşünüzle ilgili bir şeyi geliştirme şansınız olsaydı neyi tercih ederdiniz sorusu sorulduğunda, büyük bir çoğunluğunun verdiği cevap şu şekilde: “Daha beyaz & daha parlak dişler”. Eğer gülümsemenizle mutlu değilseniz, bu durumda diş beyazlatmayı ilk adım olarak deneyebilirsiniz.